Z danych SW Research i Runaways​ wynika, że 80 proc. Polaków nie czuje pasji do swojej pracy, a 77 proc. nie widzi sensu w wykonywanych obowiązkach. Prowadzi to do wzrostu poziomu stresu i wypalenia zawodowego, co powoduje, że na życie prywatne nie mamy już energii. Work-life balance, ważny zwłaszcza dla młodszych pokoleń, jest trudny do osiągnięcia. Dodatkowo rozwój nowych technologii i modeli pracy powoduje coraz większe zacieranie różnic między czasem wolnym a pracą.

  • matt@szmer.info
    link
    fedilink
    arrow-up
    0
    ·
    16 days ago

    Chciałbym podobnie podchodzić do swojej pracy w IT - tylko to co robię, “produkt” nad którym pracuje, moim zdaniem “nie ma sensu”. Osobiście sporą część projektów IT widzę jako maszynki do “zarabiania” pieniędzy przez reklamodawców/posiadaczy kapitału. Uwielbiam progamować, kocham rozwiązywać problemy techniczne, ale szczerze nienawidzę swojej pracy zarobkowej właśnie przez to co produkuje - jestem chcąc nie chcąc trybikiem w maszynie kapitału

    • harc@szmer.info
      link
      fedilink
      Polski
      arrow-up
      0
      ·
      16 days ago

      Praca dla pasji i nawet przy tym co lubi się robić i uważa, że ma sens też często wypala i to najmocniej. Właśnie przez to rozmywanie się granic pomiędzy tym, co robi się w czasie pracy, co prywatnie i osobiste zaangażowanie i odnoszenie wszelkich ewentualnych porażek osobiście, albo budowanie sukcesów kosztem większych osobistych kosztów, spychania wszystkiego innego na drugi plan. Bez mocnego zbudowania balansu łatwo się wykończyć. / harcesz, ponad 20 lat w NGO i IT.